Jasny salon równa się większy salon

Stoisz przed koniecznością wyposażenia swego salonu, lecz zupełnie nie masz pojęcia o tym, w jaki sposób się za to zabrać? Zamiast zagracać pokój elementami z zupełnie innej „parafii”, warto trzymać się jednej, konkretnej koncepcji, która będzie przede wszystkim jednolita pod względem stylu. Misz masz i szaleństwo estetyczne w przypadku dekorowania wnętrza pokoju reprezentacyjnego nie jest zalecane.

Pod pojęciem aranżacji salonu kryje się jednak nie tylko dobór optymalnego zestawu meblowego, ale także właściwe wykończenie ścian, dobór dodatków oraz położenie parkietów. Wszystko powinno być dobrane jednolicie, aby kompozycja się ze sobą nie kłóciła. Niestety jednak, chcąc stworzyć awangardowe wnętrza bardzo często lokatorzy eksperymentują z odcieniami kolorystycznymi murów, co nie jest wcale tak dobre. Zamiast jaskrawych ścian, lepiej postawić na aranżację jaśniejszą, ale wzbogaconą chociażby o element dodatkowy w postaci paska modnych naklejek z rozmaitymi motywami. Wtedy pokój nie jest urządzony byle jak, ale wyróżnia się wśród pospolitych wnętrz swą unikatowością i schludnością. Nie przesadzajmy też z tym, jak prezentują się komplety meblowe. Lepszym rozwiązaniem są zwłaszcza zestawy tradycyjne, a więc jednakowe barwą, bez wzorków czy ekstrawaganckich motywów ozdobnych, które może i sprawiają, że pomieszczenie staje się urządzone w sposób nietuzinkowy, ale mimo wszystko ciężko jest do takich kompletów dobrać dodatki czy chociażby tonacje kolorystyczne ścian bądź pozostałych elementów dekoracyjnych.

Najprościej i zarazem bez wątpienia najestetyczniej, gdy nasz salon będzie zaaranżowany z wykorzystaniem jasnych odcieni. Nie chodzi tu już jedynie o łatwość uzyskania takiej wizualizacji, ale przede wszystkim o to, że jest to skuteczny trik dekoratorski stosowany po to, aby nadać wnętrzu o wiele więcej światła i sprawić, że optycznie będzie się prezentowało na większe niż ma to miejsce w rzeczywistości. Kiedy jasne są główne elementy umieszczane w pokoju, pozostałe mogą być kontrastowe, a więc nieco ciemniejsze. Świetnie sprawdza się standardowa biel plus głęboka czerń. Jest to strzał w dziesiątkę nie tylko w przypadku modelowania opisywanych tu sypialni, ale również i pokojów sypialnianych.